Türkiyeden Amerikaya Nasıl Kargo Gönderilir ?

Türkiye’den Amerika’ya Kargo Gönderimi

Hızlı bir ritimde yaşadığımız ve her şeyin internet üzerinde yapıldığı bu modern dönemde kargo bekleme sıkıntısı bireyler ve şirketler için çekilmez bir hale gelebilir. Kargom çıktı mı, şu an nerede, ne zaman ulaşır endişelerinizi gidermek için Turkey Cargo yanınızda! Bu makalemizde Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi sürecimiz hakkında her şeyi size anlatıyor olacağız.

Turkey Cargo, Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi için Express Kurye ve Hava Yolu İhracat şeklinde iki farklı yöntem kullanarak hava taşımacılığı yapmaktadır. Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi yaparken hangi firmaları kullanıyoruz? Hangi eşyaları taşıyabiliyoruz? Gümrükleme gibi prosedürler nasıl işliyor? Gönderi limiti var mıdır, varsa nedir? Paketleme ve hacim hesaplama işlemleri nasıl yapılır? Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi fiyatları nelerdir? Bu ve çok daha fazla sorunuzun cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Hangi Firmalarla Türkiye’den Amerika’ya Kargo Gönderimi Yapılır?

Turkey Cargo ile Express Kurye yöntemiyle global olarak güvenli işleme sistemleri ve hızlarıyla tanınmış DHL, UPS, FedEx ve TNT firmalarıyla Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi yapılır.
Hava Yolu İhracat yöntemiyle ise bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağı ve filosunu kullanarak 127 ülkede 320’den fazla destinasyona hava yoluyla Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi yapmaktayız.

Hangi Eşyalar Türkiye’den Amerika’ya Kargolanabilir?

Turkey Cargo ile tekstil, gıda, elektrik-elektronik, aksesuar, kozmetik, ayakkabı, elektrikli ev eşyaları, çeşitli sarf malzemeleri ve çok daha fazlasından oluşan geniş ürün yelpazesine uygun hizmetlerimizle IATA ve diğer yetkili makamlarca onaylanmış ve nakliye kurallarına uygun olarak hazırlanmış tüm ürünler için hızlı ve güvenli bir şekilde Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi yapabilirsiniz.

Amerika’ya Amazon Gönderileri Yapmak ister misiniz ? Burada ki makalemizi okuyabilirsiniz.

Gümrükleme ve Diğer Prosedürler Nasıl İşler?

Turkey Cargo ile Express Kurye yöntemiyle Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi esnasında ürünün Türkiye’den çıkarken garantisi tarafımızdan verilir, aynı zamanda gümrükleme işlemleri de yürütülür ve bu işlemler için ekstra ücrete tabi tutulmazsınız. Yalnızca Amerika’da devlet tarafından istenen gümrük ücretini siz karşılamalısınız.
Hava Yolu İhracat yöntemiyle ise Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi için 130$ konşimento bedeli ve 400 ila 1000TL arası iç nakliye bedeli ekstra olmaktadır. Gümrük hizmet bedeli, bünyesinde ihracat firması olmayan kişiler için müşavirlik firmamızdan sunduğumuz bir ücret olmakla beraber bedeli 500TL’dir.

Paketleme ve Hacim Hesaplama

Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi için kargonuzun hacim hesaplaması yapılırken ya kilogram cinsinden ağırlığı ya da hacimsel ağırlığı (desi) ele alınır. Bu hesaplama sonrasında kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Amerika’ya ulaşacağı belli olur. Her zaman daha yüksek olan bedel ele alınır.

Express Kurye yöntemiyle

En * Boy * Yükseklik / 5000

şeklinde hesaplama yapılırken Hava Yolu İhracat yöntemiyle

En * Boy * Yükseklik / 6000

şeklinde hesaplama yapılmaktadır.

Desi hesaplama gönderinin yapılacağı kolinin büyüklüğüne göre yapılır. Koli ne kadar büyükse o kadar yüksek kargo ücreti ödenir, ne kadar küçük bir koli seçilirse o kadar düşük kargo ücreti ödenir. Bu nedenle en hafif ürünü, en küçük paketle göndermek en makul kargo ücreti ile Türkiye’den Amerika’ya kargo gönderimi yapılmasının ilk koşuludur.

30 kg/desi üzeri gönderileriniz için Euro kilo başı ortalama ücreti bulunmaktadır. 30 kilogram’dan düşük

×