Cezayir Kargo

Türkiye Cezayir Hava Kargo ve Deniz Kargo Hakkında Bilgi

Cezayir ya da resmî adıyla Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Kuzey Afrika’da ülke. 2,381,741 kilometre karelik yüzölçümü ile Afrika’nın yüzölçümü olarak en büyük ülkesi olan Cezayir, dünyanın onuncu, Arap Dünyası ve Afrika Birliği içerisinde ise en büyük ülkedir. Aynı zamanda, 44 milyonluk nüfusuyla da Afrika’nın en kalabalık sekizinci ülkesidir.

Cezayir’in komşuları kuzeydoğuda Tunus, doğuda Libya, güneydoğuda Nijer, güneybatıda Moritanya ve Mali, batıda Fas ve Batı Sahra’dır. Etnik açıdan bir İslam, Arap ve Berberi ülkesidir. Ülke ismi (El Cazayir) Arapçada “adalar” anlamına gelir.

Ekonomi

Cezayir, Afrika kıtasının en zengin ülkelerinden biridir. Yıllık 113,6 milyar dolarlık Gayri safi millî hasıla ile kıtanın en büyük beşinci iktisadına sahiptir. Para birimi Cezayir Dinarı’dır.

Cezayir, önemli bir doğal gaz (üretimde dünya 5.si, ihracatta 4.sü gelir) ve petrol (üretimde 13., ihracatta 9.) üreticisi ve ihracatçısıdır. Ülkenin güney batısında demir, güney ucunda ise uranyum ve çinko yatakları bulunur. Bir kamu şirketi olan Sonatrach tarafından çıkarılan petrol ve doğal gaz, ülkenin başlıca gelir kaynağıdır. Cezayir, tarım reformu ve ağır sanayinin modernizasyonu yoluyla iktisadını canlandırmayı denemiştir, ancak petrol ve doğal gaz kökenli ürünler hâlâ ihracatın neredeyse tamamını oluşturur.

 

DENİZ TAŞIMACILIĞI HER ZAMAN EN UCUZ SEÇENEK MİDİR?

Hangi ulaşım aracının uygun olduğu ve uygun hizmetin seçimi müşteriler için çoğu zaman birçok soruyu gündeme getirmektedir.

Parseliniz 1 metreküp veya daha az mı? Gönderiniz için hangi nakliye hizmetinin en uygun maliyetli seçeneği temsil edeceğini merak ediyor musunuz?

Bu durumda, bir LCL gönderisi için tahsil edilen minimum ağırlık / hacmin 1 metreküp veya bir ton olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Birçok insan deniz taşımacılığının her zaman hava taşımacılığından daha ucuz olduğunu düşünme eğilimindedir. Ancak gerçekte ekspres kargo, en küçük hacimler için çok daha rekabetçi çözümler sunma eğilimindedir.

Genel olarak, faturalandırılabilir ağırlık 100 kg’dan az olan ve hatta belirli varış yerleri için 200 kg’a kadar olan hava taşımacılığı tavsiye edilir.

Bu amaçla, Turkey Cargo , Tükiye  ve Avrupa,Afrika,Asya kıtaları arasında oldukça rekabetçi hava taşımacılığı hizmetleri sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarına uyum sağlamıştır. Uzun vadeli ortaklıklarımız, size çok rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli hizmetler sunmamızı sağlar.

Cbm’yi nasıl hesaplarsınız?

CBM formülü basit bir hesaplamadır -: toplam kutu adedi * uzunluk * genişlik * yükseklik.

örnek :

kutu ölçünüz 60x40x40 ve 100 adet

100(toplam koli adeti) x 0,60 (uzunluk) x 0,40 (genişlik) x 0,40 (yükseklik) = 9,6 cbm

Önemli bilgi

33 metreküp dahili kapasiteye sahip 20 fit
40 fit, 66 metreküpe kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

20 fit : 22,1 ton

40 fit : 27,4 ton

———————

40 HC : 29,6 ton

———————

20 fit : 33 m3

40 fit : 67,3 m3

———————

40 HC : 76 m3

———————

20 fitlik bir kapta 9 palet

40 fitlik bir kapta 22 palet

ÖNERİLERİMİZ

Türkiye’ye / Türkiye’den mal ithal etmek / ihraç etmek istiyorsunuz ancak hangi incoterm’i seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Güvenilir ve sorunsuz bir gönderi için, Turkey Cargo Shipping, gönderinizin (neredeyse) tam kapsama alanına gitmenizi önerir.

Başka bir deyişle, (neredeyse) tüm gönderinizin özel profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından ele alınacağı ve denetleneceği EXW veya FOB gibi incoterms’i seçmeniz sizin için daha iyidir.

Bu iki incoterm, fabrikadan / depodan (EXW) veya çıkış limanından (FOB) teslim alma ile birlikte gelir ve bu da sizi nakliye sürecinde oldukça ağır bir sorumluluktan kurtarır.

Turkey Cargo’nun Türkiye ile tüm dünya arasındaki gönderiler için lojistik hizmet sağlama tecrübesi, artık ekibimizin her iki ülke arasında her türlü mal (gıda, kimyasal veya tehlikeli ürünler vb.)

Sevkiyatlarınız sırasında, hangi tür mal sevk edilirse edilsin, en karmaşık kısmı (gümrükleme ve diğer evrak işleri) dahil olmak üzere gerekli tüm adımları yönetiyoruz.

 

TÜRKİYE’DEN CEZAYİR’E HAVA KARGO – UÇAK KARGO – HAVA YOLU İHRACAT

Turkey Cargo, Türkiye’den diğer ülkelere veya diğer ülkelerden Türkiye’ye hava taşımacılığı hizmetleri sunmaktadır.

Örneğin Avrupa, ABD, Kanada, Orta ve Afrika’ya hava taşımacılığı için, hava kargo iletim gecikmesi 1 güne kadardır, bu da deniz taşımacılığı ile normal 10/15 günden daha hızlıdır.

Turkey Cargo’nun iyi test edilmiş profesyonel ortaklardan oluşan ağı, gönderinizi en kısa sürede ve en iyi gecikmelerde yönetmemizi sağlar. Havayolu taşımacılığı, en kırılganından en ağırına kadar her türlü ürün için uygundur.

Hava yönetmelikleri çok katıdır, bu yüzden tüm dikkatimizi taleplerinizi mükemmel şekilde incelemeye veriyoruz.

Talebinizin bu hassas analizinden sonra ekiplerimiz, beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve malınızın niteliğine tam olarak uyan bir nakliye hizmetini size sigortalayacaktır.

Türkiye Kargo Açıklama : Ücretsiz fiyat teklifi için TURKEY CARGO uzmanlarımızla iletişime geçin, size 24 saat içinde bir fiyat teklifi göndereceklerdir (gerekli tüm bilgilere sahipsek).

135 $ Konşimento Ücreti Hava Yolu Evrak Hizmet bedelidir.(AWB)

Yukarıda belirtilen ücretler standart olarak taşıma bedelini oluşturmaktadır. Kg/Desi X Liste Fiyatı + 135 $ şeklinde hesaplanır.

 

 

Fiyatlar Dolar $ cinsindendir.

Örneğin :

60*40*40 / 6000 = 16 Desi

Her Bir Koli Ağırlığı : 17 KG

Koli Sayısı : 20

Formül şu şekildedir:

Desi ya KG arasından hangisi büyük ise X Koli Sayısı =

17*20=340 KG olarak fiyatlandırılır.

340 X 2.75 USD = 935 USD (2.75 IST to CZL baz alınmıştır)

935 USD Navlun Ücreti + 135 $ Konşimento = 1070 USD Taşımanın Toplam Bedelidir.

İlave Olarak

Eşyanın depodan havalimanına transferinin sağlanması : 500 – 1000 TL arası

Eşyanın ihracatı için , İhracatçılar Birliğine kayıtlı firma tarafından yapılabilir . Ortalama bir ihracat için gümrükleme hizmet bedeli 500 – 1000 TL arasında Türkiye’de ücretlendirilmektedir.

Ürünün ihracatı için ayrıca Türkiye’de ihraç kayıtlı faturasının olması gerekir.

TEKLİF NASIL ANLANIR VE FİYAT HESAPLANIR?

Hava navlun fiyatı iki farklı yöntem kullanılarak hesaplanabilir. Birincisi şudur: kilogram başına maliyet, gönderinin ağırlığı ile çarpılır. Bununla birlikte, bir Airbus veya Boeing’in sınırlı bir yükleme alanı olduğundan, dikkate alınması gereken tek parametre ağırlık değildir. Düşük yoğunluklu bir kargo için (büyük hacimli küçük bir ağırlık anlamına gelir), ağırlıktan ziyade hacme göre faturalandırılırsınız.

Buna denir “Hacimsel ağırlık”.

Bunu hesaplamak çok basit:

Türkiye Kargo Not : Hacimsel Uzunluk x genişlik x derinlik / 6000 = Hacim

Gönderinizin ölçülerinden,

hacimsel ağırlığınızı kendiniz de hesaplayabilirsiniz.

KILAVUZ

Hava taşımacılığı, malları dünya çapında taşımak için en hızlı çözümdür. Ancak, bunun her tür gönderiye uyarlanmış bir çözüm olmadığını unutmayın.

Türkiye Kargo : Burada, Türkiye’den yapacağınız ithalatınız için Hava navlun masrafları, Gümrük prosedürü, navlun kısıtlamaları ve sigorta seçenekleri hakkında bilgi edineceksiniz.

HIZLI ÇÖZÜM

Havayolu taşımacılığı en hızlı ulaşım yöntemidir. Uzun bir mesafede, zaman açısından diğerlerine kıyasla tartışmasız ilk yoldur. Örneğin, Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki bir hava taşımacılığı için, iki bölge arasında seyahat etmek yalnızca birkaç saat sürer.

Bununla birlikte, navlun sadece bir parçası olan uluslararası taşımacılığın karmaşıklığını hatırlatmak önemlidir. Aslında, yükün kendisinden daha fazla zaman alan ve kaçınamayacağınız daha birçok adım var. Gümrükleme ve ihracat/ithalat ücretlerini içeren evraklar, teslim alma, elleçleme ve nihai adreste teslimat, toplam gecikmeyi önemli ölçüde etkileyen zorunlu unsurlardır.

HAVA YOLU KULLANMALI MIYIM?

Daha önce de belirtildiği gibi, Havayolu taşımacılığı katma değeri yüksek, yoğunluğu yüksek veya küçük hacimli mallar için değerli bir seçenek olabilir.

Bu yöntem aynı zamanda tüm değerli veya kırılgan eşyalarınız için de uyarlanmıştır. Sıkı güvenlik koşulları hırsızlık risklerini sınırlandırıyor…

Zaman kısıtlamanız olduğunda ve mallarınızın en kısa sürede teslim edilmesi gerektiğinde de kullanabilirsiniz.

İŞLEM

Bu taşıma yöntemi için sevkiyat prosedürleri oldukça basittir:

E-posta ile paketleme listesi ve fatura sağlayın.

Gönderiniz için rezervasyon. Mallar tedarikçinizin adresinden teslim alınır, ardından kamyona yüklenir Gerekirse paketin paketlenmesi ve kontrolü ve en uygun uluslararası havalimanında teslimat Gümrük beyannamesi aşaması Paketler Hava Taşımacılığına yüklenir Gümrükleme (KDV ve diğer vergiler) Adresinize teslimat.

TESLİMAT REZERVASYONUNU KENDİ KENDİM Mİ YAPALIM yoksa TEDARİKÇİM Mİ YAPACAK?

Tedarikçiniz, kendi nakliye şirketi aracılığıyla mallarınızın sevkiyatını rezerve edebilir. Ancak, Hava taşımacılığını kendiniz rezerve etmenizi tavsiye ederiz. Bunu kendi başınıza yaparak kesinlikle daha iyi oranlar elde edeceksiniz. Tedarikçiniz, eğer kendisi yaparsa, size bu hizmeti gerçekte olduğundan çok daha pahalıya satacaktır.

HAVA YOLUM İÇİN SİGORTA ALABİLİR MİYİM?

Evet, Hava taşımacılığı için sigorta şiddetle tavsiye edilir.

Türkiye Kargo Bilgisi : Sigorta hizmetimizin bedeli beyan edilen malın değerinin %2,85’ini temsil etmektedir. Ama tavsiye ederiz

Emin olmak için bir kez daha sormanız gerekir.

BİLMEM GEREKEN ÖZEL KISITLAMALAR VAR MI?

Evet. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), çoğu elektronik cihaz gibi lityum pil içeren gönderilere kısıtlamalar getirdi. Ayrıca, tehlikeli madde ve taklit veya sahte ürünler.

Buna uymak için gönderici, mallarını IATA kurallarına uygun olarak şartlandırmalı, malların doğru bir şekilde işaretlendiğinden ve etiketlendiğinden emin olmalı ve gerekli belgeleri getirmelidir.

 • Ateşli silahlar
 • Ateşli silahlar aksamı
 • Ateşli silahlara ait mermi
 • Ateşli düzenek
 • Herhangi bir silah ve aksamı
 • Patlayıcı malzeme
 • Havai fişek ve yanıcı patlayıcı ihtiva içeren diğer ürünler
 • Bomba, el bombası
 • El yapımı patlayıcı ve ateşleyici düzenekler ile diğer patlayıcı madde ve türevleri
 • İmitasyon ve taklit ürünler
 • Yapılışı ve sadece işleyişi ateşli silahlar üretimi olan 3-D yazıcılar
 • Bu kapsama sayılan ürünlerin taklitleri, eğitim malzemeleri ile sanat eseri kapsamında değerlendirilenleri
 • Pasaport, kimlik belgesi ve benzeri resmi nitelikli belgeler

Hava Limanları

 •  
 • Cezayir Havalimanı
 • El Oued Havalimanı
 • Oran Havalimanı
 • Annaba Havalimanı
 • Adrar Havalimanı
 • Becaya Havalimanı
 • Batna Havalimanı
 • Bordj Badji Mokhtar Havalimanı
 • Biskra Havalimanı
 • Bechar Havalimanı
 • Chlef Havalimanı
 • Konstantin Havalimanı
 • Djanet Havalimanı
 • El Golea Havalimanı
 • Ghardaïa Havalimanı
 • Jijel Havalimanı
 • Hassi Messaoud Havalimanı
 • In Amenas Havalimanı
 • In Salah Havalimanı
 • Laghouat Havalimanı
 • Ouargla Havalimanı
 • Sétif Havalimanı
 • Tbessa Havalimanı
 • Touggourt Havalimanı
 • Tiaret Havalimanı
 • Tindouf Havalimanı
 • Tlemcen Havalimanı
 • Tamanrasset Havalimanı
 • Timimoun Havalimanı
 • Illizi Havalimanı
 • El Bayadh Havalimanı
 • In Guezzam Havalimanı

Gemi Deniz Limanları

Alger Port

Algeria Port

Annaba Port

Arzew Port

Arzew Port

El-Djedid Port

Bejaia Port

Benisaf Port

Beni Port

Saf Port

Cherchell Port

Collo Port

Dellys Port

Djen-Djen Port

Ghazaouet Port

Mestghanem Port

Jijel Port

Mostaganem Port

OranPort Port

Methanier Port

Skikda Port

Tenes Port

×