Deniz taşımacılığı

DENİZ TAŞIMACILIĞI HER ZAMAN EN UCUZ SEÇENEK MİDİR?

Hangi ulaşım aracının uygun olduğu ve uygun hizmetin seçimi müşteriler için çoğu zaman birçok soruyu gündeme getirmektedir.

Parseliniz 1 metreküp veya daha az mı? Gönderiniz için hangi nakliye hizmetinin en uygun maliyetli seçeneği temsil edeceğini merak ediyor musunuz?

Bu durumda, bir LCL gönderisi için tahsil edilen minimum ağırlık / hacmin 1 metreküp veya bir ton olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Birçok insan deniz taşımacılığının her zaman hava taşımacılığından daha ucuz olduğunu düşünme eğilimindedir. Ancak gerçekte ekspres kargo, en küçük hacimler için çok daha rekabetçi çözümler sunma eğilimindedir.

Genel olarak, faturalandırılabilir ağırlık 100 kg’dan az olan ve hatta belirli varış yerleri için 200 kg’a kadar olan hava taşımacılığı tavsiye edilir.

Bu amaçla, Turkey Cargo , Tükiye  ve Avrupa,Afrika,Asya kıtaları arasında oldukça rekabetçi hava taşımacılığı hizmetleri sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarına uyum sağlamıştır. Uzun vadeli ortaklıklarımız, size çok rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli hizmetler sunmamızı sağlar.

 

 

 

33 metreküp dahili kapasiteye sahip 20 fit
40 fit, 66 metreküpe kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Bu çözüm, konteyneriniz kalkıştan son varış adresine kadar mühürleneceği için güvenli ve güvenilir bir nakliye süreci sağlar.

BİR KONTEYNER YÜKÜNDEN AZ (LCL) – TAM KONTEYNER YÜKÜ (20 ya 40 konteyner FCL)

Bu seçenek, daha düşük hacimler için daha uygun maliyetlidir, çünkü mallarınızın taşınması için konteynerin sadece bir kısmı kullanılacaktır.

Bu çözüm, nakliye maliyetlerinizi önemli ölçüde rasyonalize etmenizi sağlar. Mallarınız, diğer müşterilerin ürünleriyle birlikte konteynere yüklenir ve yalnızca ihtiyacınız olan alan için ödeme yaparsınız.

Kargo İpuçları : 0-15m3 arasındaki bir hacim için LCL önerilir. Ancak, kalkış limanına bağlı olarak değişebilir. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Turkey Cargo Plus: Turkey Cargo, LCL gönderileri için de “kapıdan kapıya” hizmetler sunmaktan gurur duyar.

ÖNERİLERİMİZ

Türkiye’ye / Türkiye’den mal ithal etmek / ihraç etmek istiyorsunuz ancak hangi incoterm’i seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Güvenilir ve sorunsuz bir gönderi için, Turkey Cargo Shipping, gönderinizin (neredeyse) tam kapsama alanına gitmenizi önerir.

Başka bir deyişle, (neredeyse) tüm gönderinizin özel profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından ele alınacağı ve denetleneceği EXW veya FOB gibi incoterms’i seçmeniz sizin için daha iyidir.

Bu iki incoterm, fabrikadan / depodan (EXW) veya çıkış limanından (FOB) teslim alma ile birlikte gelir ve bu da sizi nakliye sürecinde oldukça ağır bir sorumluluktan kurtarır.

Turkey Cargo’nun Türkiye ile tüm dünya arasındaki gönderiler için lojistik hizmet sağlama tecrübesi, artık ekibimizin her iki ülke arasında her türlü mal (gıda, kimyasal veya tehlikeli ürünler vb.)

Sevkiyatlarınız sırasında, hangi tür mal sevk edilirse edilsin, en karmaşık kısmı (gümrükleme ve diğer evrak işleri) dahil olmak üzere gerekli tüm adımları yönetiyoruz.

Turkey Cargo İpuçları : Sizinle ilgili daha fazla bilgi için

Türkiye’den / Türkiye’ye nakliye ihtiyaçları, lütfen bir Türkiye Kargo Nakliye danışmanı ile iletişime geçin. Personelimiz, sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlamaya kararlıdır.

 

KILOS, LBS, M3, CBM; AYAKLAR, HACİM VE AĞIRLIK KONUSUNDA YANLIŞ ANLAMA OLMADIĞINDAN EMİN OLUNUZ

Türk tedarikçileriniz ve fabrikalarınız Avrupa veya ABD metriklerini kullanarak sizinle iletişim kurabilir. Hacim ve ağırlığı uygun şekilde dönüştürdüğünüzden emin olun.

Standart konteynerlerin boyutları ve kapasitesi

 

 

DÖKME, KARTON, PALET, AHŞAP KASALARDA?

Nakliye şirketleri, konteynerler için maksimum ağırlıkları zorunlu kılar:

20 fit : 22,1 ton

40 fit : 27,4 ton

40 HC : 29,6 ton

Mallarınızın çoğu (genellikle) kartonlarda paketlenecektir. Bu şekilde, aşağıdaki bilgileri bilmeniz gerekir:

Karton boyutları : Bu kutuların yerleştirileceği paletlerin boyutları Şimdi, bu rakamları daha önce görülen konteynerlerin hacimleriyle karşılaştırmanız yeterlidir:

20 fit : 33 m3

40 fit : 67,3 m3

40 HC : 76 m3

Bu örneğini ele alalım

endüstriyel paletler: 100 x 120 cm

Hatırlatmak gerekirse, bir paletin ağırlığı 30 kilogramdır.

palet başına maksimum yük 1,5 tondur

Şunları yükleyebileceksiniz:

 

20 fitlik bir kapta 9 palet

40 fitlik bir kapta 22 palet

Kolilerinizin, paletlerinizin, konteynerinizin (boyutların) yanı sıra ağırlığı da öğrendikten sonra, FCL ve LCL arasında en uygun seçeneğin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Kargo İpuçları : Artık kartonlarınızın boyutunu, konteynerin yüksekliğini (endüstriyel bir palet 16 cm yüksekliğindedir) ve kartonlarınızın ağırlığını bildiğinize göre, nihayet hacmi hesaplayabilir ve böylece kaç konteyner veya CBM’ye ihtiyacınız olduğunu tahmin edebilirsiniz. .

 

Cbm’yi nasıl hesaplarsınız?

CBM formülü basit bir hesaplamadır -: toplam kutu adedi * uzunluk * genişlik * yükseklik.

örnek :

kutu ölçünüz 60x40x40 ve 100 adet

100(toplam koli adeti) x 0,60 (uzunluk) x 0,40 (genişlik) x 0,40 (yükseklik) = 9,6 cbm

 

×