FedEx, Güney Türkiye ve Kuzey Suriye’deki Depremleri Desteklemek İçin Milyonlarca Dolar Nakliye Taahhüt Etti

FedEx, Güney Türkiye ve Kuzey Suriye’deki depremlerden etkilenenleri desteklemek için 1 milyon ABD dolarından fazla ayni nakliye taahhüt etti.

Şirket, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Dubai’den Türkiye’deki İstanbul’a bir gecede (21 Şubat Salı günü) uçmak için özel bir yardım aracı olan bir FedEx MD-11 kiraladı. Bu, 17-21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen ve Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’ndan (IFRC) çadırlar, battaniyeler ve bebek eşyaları, ev gereçleri ve hijyen kitleri dahil olmak üzere yaklaşık 230 metrik ton yardım malzemesi teslim eden üst üste beşinci uçuştu.

 

FedEx ayrıca, Türkiye ve Suriyeli topluluklardaki toparlanma çabalarını desteklemek için 8 Şubat’ta Amerikan Kızıl Haçı’na 100.000 ABD Doları bağışta bulundu. Bağış, aşağıdakiler gibi destek ve yardım sağlamayı amaçlamaktadır: ilk yardım, yiyecek, su ve battaniye gibi temel ihtiyaçların dağıtılması; geçici sığınaklar kurmak; ve psikolojik destek ve tıbbi yardım sağlanması. Şirket ayrıca İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Türkiye’nin Malatya kentine İstanbul Valiliği ve yerel belediye adına Umursan Un’dan gelen gıda malzemeleri ve yerel halk tarafından bağışlanan giysiler de dahil olmak üzere kritik insani yardım malzemeleri ulaştırdı.

 

 

13 Şubat 2023 haftasında FedEx, AquaResponse3 Su Arıtma Ünitelerinin Türkiye’nin afetten etkilenen bölgesindeki beslenme merkezlerine teslimi de dahil olmak üzere Kanadalı afet yardım kuruluşu GlobalMedic’e nakliye desteği sağladı. Posta şirketi, Madrid, İspanya ve Capitol Heights, Maryland, ABD’den Adana, Türkiye’ye yardım göndermek için ABD merkezli World Central Kitchen ile de çalıştı. Uçuşlar, konuşlandırılabilir bir mutfak ünitesi, mutfak malzemeleri ve operasyon kitlerini içeriyordu.

 

 

FedEx başkanı ve CEO’su Raj Subramaniam, “FedEx, bu inanılmaz derecede zor zamanda depremlerden etkilenen birçok topluluğa yardım etmeye kararlıdır. İlk müdahale ekiplerinin ve insani yardım kuruluşlarının kahramanca çalışmalarından ilham alıyoruz ve küresel ağımızı bölgede kurtarma, yeniden inşa ve yardımları ilerletmek için uçuş, lojistik destek ve yardım bağışlamak için kullandığımız için minnettarız.

 

https://www.stattimes.com/air-cargo/fedex-delivers-critical-aid-to-turkey-syria-1347932?infinitescroll=1

Add a Comment

Your email address will not be published.

×