TÜRKİYE’DEN HAVA YOLU

Turkey Cargo, Türkiye’den diğer ülkelere veya Türkiye’den diğer ülkelere hava taşımacılığı hizmetleri sunmaktadır.

Örneğin Avrupa, ABD, Kanada, Orta ve Afrika’ya hava taşımacılığı için, hava kargo iletim gecikmesi 1 güne kadardır, bu da deniz taşımacılığı ile normal 10/15 günden daha hızlıdır.

Turkey Cargo’nun iyi test edilmiş profesyonel ortaklardan oluşan ağı, gönderinizi en kısa sürede ve en iyi gecikmelerde yönetmemizi sağlar. Havayolu taşımacılığı, en kırılganından en ağırına kadar her türlü ürün için uygundur.

Hava yönetmelikleri çok katıdır, bu yüzden tüm dikkatimizi taleplerinizi mükemmel şekilde incelemeye veriyoruz.

Talebinizin bu hassas analizinden sonra ekiplerimiz, beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve malınızın niteliğine tam olarak uyan bir nakliye hizmetini size sigortalayacaktır.

Türkiye Kargo Açıklama : Ücretsiz fiyat teklifi için TURKEY CARGO uzmanlarımızla iletişime geçin, size 24 saat içinde bir fiyat teklifi göndereceklerdir (gerekli tüm bilgilere sahipsek).

TEKLİF NASIL ANLANIR VE FİYAT HESAPLANIR?

Hava navlun fiyatı iki farklı yöntem kullanılarak hesaplanabilir. Birincisi şudur: kilogram başına maliyet, gönderinin ağırlığı ile çarpılır. Bununla birlikte, bir Airbus veya Boeing’in sınırlı bir yükleme alanı olduğundan, dikkate alınması gereken tek parametre ağırlık değildir. Düşük yoğunluklu bir kargo için (büyük hacimli küçük bir ağırlık anlamına gelir), ağırlıktan ziyade hacme göre faturalandırılırsınız.

Buna denir “Hacimsel ağırlık”.

Bunu hesaplamak çok basit:

Türkiye Kargo Not : Hacimsel Uzunluk x genişlik x derinlik / 6000 = Hacim

Gönderinizin ölçülerinden,

hacimsel ağırlığınızı kendiniz de hesaplayabilirsiniz.

 

KILAVUZ

Hava taşımacılığı, malları dünya çapında taşımak için en hızlı çözümdür. Ancak, bunun her tür gönderiye uyarlanmış bir çözüm olmadığını unutmayın.

Türkiye Kargo : Burada, Türkiye’den yapacağınız ithalatınız için Hava navlun masrafları, Gümrük prosedürü, navlun kısıtlamaları ve sigorta seçenekleri hakkında bilgi edineceksiniz.

HIZLI ÇÖZÜM

Havayolu taşımacılığı en hızlı ulaşım yöntemidir. Uzun bir mesafede, zaman açısından diğerlerine kıyasla tartışmasız ilk yoldur. Örneğin, Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki bir hava taşımacılığı için, iki bölge arasında seyahat etmek yalnızca birkaç saat sürer.

Bununla birlikte, navlun sadece bir parçası olan uluslararası taşımacılığın karmaşıklığını hatırlatmak önemlidir. Aslında, yükün kendisinden daha fazla zaman alan ve kaçınamayacağınız daha birçok adım var. Gümrükleme ve ihracat/ithalat ücretlerini içeren evraklar, teslim alma, elleçleme ve nihai adreste teslimat, toplam gecikmeyi önemli ölçüde etkileyen zorunlu unsurlardır.

HAVA YOLU KULLANMALI MIYIM?

Daha önce de belirtildiği gibi, Havayolu taşımacılığı katma değeri yüksek, yoğunluğu yüksek veya küçük hacimli mallar için değerli bir seçenek olabilir.

Bu yöntem aynı zamanda tüm değerli veya kırılgan eşyalarınız için de uyarlanmıştır. Sıkı güvenlik koşulları hırsızlık risklerini sınırlandırıyor…

Zaman kısıtlamanız olduğunda ve mallarınızın en kısa sürede teslim edilmesi gerektiğinde de kullanabilirsiniz.

İŞLEM

Bu taşıma yöntemi için sevkiyat prosedürleri oldukça basittir:

E-posta ile paketleme listesi ve fatura sağlayın.

Gönderiniz için rezervasyon. Mallar tedarikçinizin adresinden teslim alınır, ardından kamyona yüklenir Gerekirse paketin paketlenmesi ve kontrolü ve en uygun uluslararası havalimanında teslimat Gümrük beyannamesi aşaması Paketler Hava Taşımacılığına yüklenir Gümrükleme (KDV ve diğer vergiler) Adresinize teslimat.

TESLİMAT REZERVASYONUNU KENDİ KENDİM Mİ YAPALIM yoksa TEDARİKÇİM Mİ YAPACAK?

Tedarikçiniz, kendi nakliye şirketi aracılığıyla mallarınızın sevkiyatını rezerve edebilir. Ancak, Hava taşımacılığını kendiniz rezerve etmenizi tavsiye ederiz. Bunu kendi başınıza yaparak kesinlikle daha iyi oranlar elde edeceksiniz. Tedarikçiniz, eğer kendisi yaparsa, size bu hizmeti gerçekte olduğundan çok daha pahalıya satacaktır.

HAVA YOLUM İÇİN SİGORTA ALABİLİR MİYİM?

Evet, Hava taşımacılığı için sigorta şiddetle tavsiye edilir.

Türkiye Kargo Bilgisi : Sigorta hizmetimizin bedeli beyan edilen malın değerinin %2,85’ini temsil etmektedir. Ama tavsiye ederiz

emin olmak için bir kez daha sormanız gerekir.

BİLMEM GEREKEN ÖZEL KISITLAMALAR VAR MI?

Evet. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), çoğu elektronik cihaz gibi lityum pil içeren gönderilere kısıtlamalar getirdi. Ayrıca, tehlikeli madde ve taklit veya sahte ürünler.

Buna uymak için gönderici, mallarını IATA kurallarına uygun olarak şartlandırmalı, malların doğru bir şekilde işaretlendiğinden ve etiketlendiğinden emin olmalı ve gerekli belgeleri getirmelidir.

AMAZON PİYASAYI NASIL ETKİLEDİ?

“Amazon tam anlamıyla piyasayı değiştirdi. Stoklar genellikle Avrupa’da, ABD’de konteynerlerle gönderilir ve ardından e-ticaret platformlarında veya doğrudan müşteriye gönderilir. Artık model değişti, siparişin hazırlanması direkt Türkiye’de yapılıyor, küçük kolilerin hemen ardından Avrupa ve ABD’ye gönderiliyor. Bu amaçla gümrük vergileri ve engeller basitleştirilmiştir. İthalat yapmak ve müşterilere teslim etmek için Avrupa’da veya ABD’de bir firmaya sahip olmanıza gerek yok!

Bu, yepyeni bir pazar segmenti olan küçük paket pazarı yarattı. Bu paketler doğrudan Amazon’a veya diğer Avrupa ve Amerika e-ticaret platformlarına gönderilir. Türkiye tedarikçileri artık ürünlerini doğrudan navlun dahil olmak üzere satmaktadır. Bu, yeni bir pazarı, e-ticaret platformları aracılığıyla doğrudan nihai müşteriye satış yapan Asyalı üreticilerin pazarını ortaya koyuyor.

Havayolu navlun fiyatlarının artması, ürünlerini bir an önce teslim etmeyi hedefleyen e-girişimciler için çok fazla sorun yaratmıyor. Farklı e-ticaret web sitelerinde, tedarikçiler güvenilirlik açısından değil aynı zamanda teslimat kapasiteleri açısından da derecelendirilir. Bu platformları memnun etmek zor ve e-girişimcileri en iyi olmaya zorluyor çünkü oranlar sıralamalarını belirliyor. Gecikmelerde daha rekabetçi olabilmek için yatırım yapmaya hazırlar.

2021’de yoğun sezonda, Uçağın yaklaşık %40 ila %45’i e-ticaret ürünleri ile karşılandığı yerlerde. 2022’de muhtemelen %50’yi geçecek. Bu eğilim özellikle Türkiye’den Avrupa’ya veya ABD’ye vurgulanıyor. ABD’nin, her haneye vergi ve gümrük izni olmaksızın günlük ithalat kotasına izin veren optimize edilmiş bir gümrük sistemine sahip olduğu belirtilmelidir. Türkiye’den küçük koli ithalatını gerçekten kolaylaştırıyor ve küreselleşmeyi teşvik ediyor. Bir Türk tedarikçi veya üretici, Avrupalı ​​veya Amerikalı bir müşteriye doğrudan satış yapabilir. Ayrıca uçaklarla gönderilecek benzer ürünlere erişimi de kolaylaştırıyor.

 

×