Turkish Cargo Fiyat Listesi 2021 ve 2022

Genel Kargo

Turkish Cargo ile tekstilden petrokimya ürünlerine, makine parçalarından uçak parçalarına, elektronik malzemelerden çeşitli sarf malzemelerine kadar IATA ve yetkili diğer otoritelerce taşınması uygun bulunmuş ve taşıma kurallarına uygun olarak hazırlanmış tüm ürünleri hızlı ve güvenli biçimde ulaştırabilirsiniz.

Hava kargo trafiği için dünya çapında ağırlık merkezlerine en optimum lokasyon bulunan İstanbul’da, başarılı operasyonlarını sürdüren Turkish Cargo, bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları’nın geniş uçuş ağı ve filosunu da kullanarak, 127 ülkede 320’den fazla destinasyona hava kargo hizmeti sağlıyor.

 

TK Canlı Hayvan

Canlı hayvan taşımalarındaki 30 yıllık tecrübemizle, dostlarımızı CITES ve IATA kuralları kapsamında, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda misafir ediyoruz. Bütün taşımalarımızda konforu gözeterek ve yardımcı özel ekipmanlar kullanarak, en yakın dostlarımızı gidecekleri yerlere sevgiyle ulaştırıyoruz.

Canlı hayvan taşımacılık mevzuatı içi

 

 

Dijital Kargo

Hava kargo sektöründeki dijital gelişmeleri profesyonel ekibimizle birlikte yakından takip ederek süreçlerimizi bu yönde iyileştiriyor, dijital dönüşüm için önemli adımlar atmaya devam ediyoruz.

 

 

 

TK Plus

Turkish Cargo tekstilden plastiğe, makinelerden uçak parçalarına, konsolide kargolardan elektronik malzemelere kadar çok geniş ürün gruplarını, en hızlı şekilde göndericisinden alıcısına güvenle ulaştırır. Genel kargolar en büyük ürün grubunu teşkil etmekle birlikte elleçleme ve taşınma işlemleri diğer kargolara göre daha az dokümantasyon ve süreçten oluşur. Nitelik ve nicelik koşullarına bağlı olarak neredeyse bütün filomuzca da taşınabilir. 52 iç hat olmak üzere, dünyada 320’den fazla uçuş noktamız bulunmaktadır. Turkish Cargo Amerika’dan Orta Doğu’ya ve Avrupa’dan Afrika’ya neredeyse dünyanın her yerine yayılmış hizmet ağıyla hizmetinizdedir.

 

 

 

Charter

Charter hizmeti ile size özel tahsis edeceğimiz kargo uçağımızda Turkish Cargo kalitesiyle kargonuzu ulaştırıyoruz. Filomuzda bulunan A310F, A330F ve B777F tipi kargo uçaklarıyla, sevkiyatınıza uygun planlama yapılarak, hızlı ve güvenli bir şekilde dünyanın her noktasına charter hizmeti veriyoruz.

127 ülkeye ve 320’den fazla destinasyona ulaşan geniş uçuş ağıyla hizmet veren Turkish Cargo’nun charter servisiyle kargo uçağının tüm kapasitesini kiralayabilir ve geniş uçuş ağımızda bulunun noktaların yanında uçuşumuz olmayan destinasyonlara da, gönderinizi ulaştırabilirsiniz. Genç filosunda bulunan A310F, A330F ve B777F tipi kargo uçaklarıyla Turkish Cargo,  kargonun muhteviyatına en uygun şekilde planlama yaparak, dünyanın herhangi bir noktasına hızlı ve güvenilir kargo hizmeti vermektedir.

Neden Turkish Cargo Charter?

 • Acenta, broker, forwarder, şirket, şahıs vb. tüm müşterilere doğrudan hizmet sunulur.
 • Hızlı ve efektif çözüm üretilir.
 • Hacimli/tonajlı gönderiler tek seferde sevk edilir.
 • Uçağın tüm kapasitesi etkin bir şekilde kullanılır.
 • Tarifeli uçulmayan noktalara direkt uçuş sağlanır.
 • Özel izin vs. gerektiren uçuş noktalarına ve pazarlara sevkiyat sağlanır.
 • Müşterilerimiz charter servisiyle öncelikli taşıma ve VIP hizmeti olanaklarından faydalanır.

Charter talepleriniz için tıklayınız.

 

 

 

 

İç Hat Kargo

Başarılı operasyonlarımız ve uzman ekiplerimizle birlikte, aynı gün içerisinde birçok ürünü, Turkish Cargo güvencesiyle; Türkiye’nin dört bir yanına taşıyoruz. Genel gönderiler, zaman ve sıcaklık hassasiyetli ürünler, tehlikeli madde, ilaç, canlı hayvan, değerli kargo ve hassas kargo gibi birçok ürünü hızlı ve güvenli bir şekilde varış noktasına ulaştırıyoruz.
Türk Hava Yolları’nın başarılı hava kargo markası Turkish Cargo olarak, havalimanından havalimanına hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin dört bir yanındaki havalimanlarından teslim aldığımız gönderileri geniş uçuş ağımız içinde bulunan havalimanlarına özenli şekilde taşıyoruz.

Turkish Cargo olarak, filomuzda bulunan yolcu uçaklarının kargo kapasitesi üzerinden düzenlediğimiz seferlerimiz için www.turkishairlines.com adresimizi ziyaret ederek, sefer saatleri ve uçak bilgileri hakkında detay bilgilere ulaşabilirsiniz.

İç hat gönderilerinde dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdadır:

 • İç hat gönderileri için rezervasyon yapılmadan, direkt kargo kabul işlemi yapılabilmektedir.
 • Kargolar, sefer kalkış saatinden en geç 2 saat önce gönderime uygun bir şekilde paketlenerek teslim edilmelidir. (Kargonuzu teslim edeceğiniz istasyon ile iletişime geçerek özel durumlardaki kabul süreleri için bilgi alabilirsiniz.)
 • Kargonuzu, ilgili seferin varış saatinden ortalama 1 saat sonra teslim alabilirsiniz.
 • Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB), İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB), Antalya Havalimanı (AYT) ve Adana Şakirpaşa Havalimanı’na (ADA) daha büyük boyutlu kargo gönderilerine uygun kapasitesi olan geniş gövde uçak seferlerimiz bulunmaktadır.
 • Balıkesir Koca Seyit Havalimanı (EDO) ve Siirt Havalimanı’ndan (SXZ) geçici olarak kargo kabulü yapılamamaktadır.
 • Özel Kargo kapsamında olan ürünlerin kabulü, tüm iç hat taşımalarında yapılmaktadır.
 • Yalnızca kargo uçağında taşınabilen gönderiler (özellikle tehlikeli maddeler), yolcu uçaklarında taşınamamaktadır.
 • Kargo ebatlarının, ilgili uçağın kabul kapasitesine uygun olması gerekmektedir. Uçak bilgileri için Filo sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İç hat ücret bilgileri için tıklayınız.

×